AKTUALIZACJA

 

Zmianę terminu Igrzysk Olimpijskich oficjalnie potwierdził premier Japonii, Shinzo Abe, z którego słów wynika, że event odbędzie się dopiero w 2021 roku.

 

ORYGINALNA TREŚĆ

amy naprawdę złe wieści dla fanów sportu. Ciemne chmury gromadziły się od dawna nad tegoroczną edycją Igrzysk Olimpijskich. Tymczasem, jak przeczytamy na łamach serwisu USA Today, lipcowy event zostanie prawdopodobnie przesunięty. Powodem takiej decyzji ma być szerzący się Koronawirus.

Źródło powołuje się na słowa weterana komitetu olimpijskiego, Dicka Pounda, który stwierdził, że decyzja o zmianie terminu Igrzysk już zapadła.

"Podjęto już decyzję o przesunięciu wydarzenia. Na obecny moment nie wiemy kiedy dokładnie się rozpocznie, ale z pewnością nie będzie to 24 lipca" - oznajmił Pound.

Przedstawiciel komitetu zasugerował również, iż istnieje możliwość, że Igrzyska Olimpijskie zostaną przesunięte na 2021 roku. Kwestia ta zostanie rozstrzygnięta w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Zgodnie z pierwotnym planem letnie Igrzyska Olimpijskie miały odbyć się w Tokio w terminie 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Gdy tylko poznamy nowy termin eventu, od razu was o tym poinformujemy.

Przypominamy przy okazji, że z powodu Koronawirusa na 2021 roku przesunięto również wydarzenie sportowe UEFA Euro 2020.

 

 

Tagi Japonia