Światło dzienne ujrzały nowe informacje w związku z tragedią, która miała miejsce w siedzibie studia Kyoto Animation. Jak podaje serwis NHK, szef studia, Hideaki Hatta, ogłosił, iż budynek "numer jeden" (który uległ pożarowi) zostanie zburzony.

Według źródła, prace dekonstrukcyjne rozpoczną się w styczniu 2020 roku i potrwają do kwietnia. Chociaż dokładny plan działania nie został jeszcze wyjawiony, pan Hatta, dwa dni po pożarze, zasugerował, że na miejscu budynku powinien zostać stworzony park, w centrum którego zostanie ustawiony pomnik z nazwiskami ofiar.

vdsv

Dla osób niezaznajomionych z tematem przypominamy, że 19 lipca tego roku w siedzibie studia animacji Kyoto Animation doszło do tragedii, w której życie straciło 36 osób. 41-letni mężczyzna wzniecił pożar przy użyciu kanistrów z benzyną. Policja ujęła sprawcę.

Budynek, który zostanie poddany dekonstrukcji nie jest jedyną siedzibą studia, jednak wszelkie projekty KyoAni zostały oddalone w czasie. Na szczęście, wygląda na to, że studio powoli wraca do działania, czego oznaką jest zbliżająca się premiera filmu anime Violet Evergarden: The Movie, który pierwotnie był datowany na styczeń 2020 roku. Obecnie wiemy, że produkcja ta wkroczy on do kin pod koniec kwietnia 2020 roku.

Tagi Japonia Anime