Znowu to zrobili. Firma Niantic, której zawdzięczamy Pokemon GO, zapowiedziała nową grę mobilną korzystającą z technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Tym razem będzie to owoc współpracy z firmą Capcom, ponieważ tytuł nadciągającej produkcji brzmi Monster Hunter Now. Premiera odbędzie się dopiero we wrześniu 2023 roku, ale już teraz można zarejestrować się wstępnie na oficjalnej stronie internetowej.

 

 

Jak nietrudno się domyślić, Monster Hunter Now będzie kolejnym klonem Pokemon GO. Tym razem gracze otrzymają możliwość solo, lub w grupie, polowania na różne potwory znane z serii gier Monster Hunter.

Monster Hunter to seria gier komputerowych, stworzona i wydana przez Capcom. Pierwsza część ukazała się w 2004 roku na konsolę PlayStation 2. Seria zaliczana jest do gatunku RPG oraz fantasy. Głównym celem gry jest polowanie na potwory oraz rozbudowywanie swojego ekwipunku o zebrane po walce materiały. W Japonii jest to jedna z najpopularniejszych serii gier obok takich serii jak Dragon Quest, Final Fantasy, Pokemon czy Metal Gear, jednak spośród pozostałych tytułów wyróżnia ją rozbudowany tryb kooperacji sieciowej. Dużą popularność na zachodzie przyniosła grze dopiero piąta część – Monster Hunter: World.

Monster Hunter Now

Na polowanie na potwory niedawno próbowali zaprosić graczy twórcy mobilnej gry Wiedźmin: Pogromca Potworów. Niestety, tytuł ten nie cieszył się zbyt długim żywotem. Kto wie, może uniwersum Monster Hunter odniesie nieco większy sukces na tym polu?

 

Tagi Gry