Już tej wiosny do japońskich kin wejdzie film aktorski Saint Seiya: Knights of the Zodiac (Rycerze Zodiaku), bazujący na popularnej japońskiej mandze autorstwa Masamiego Kurumady. Dla polskiej widowni produkcja ta jest szczególnie ważna, ponieważ za jej reżyserię odpowiada Polak - Tomasz Bagiński (serial Wiedźmin). W prace zaangażowane są firmy Firma Toei i wytwórnia Sony Pictures.

Światło dzienne ujrzały właśnie bardzo ciekawe informacje związane z tym projektem. Oficjalnie ogłoszono, że utwór amerykańskiej piosenkarki P!NK pojawi się we wspomnianym filmie kinowym. Mowa o kawałku Courage, który zadebiutował w 2019 roku za sprawą albumu Hurts 2B Human. Już teraz możemy założyć, że kawałek ten pojawi się w napisach końcowych nadciągającego filmu.

 

 

Manga z lat 80-tych opowiadała losy dzielnych rycerzy, którzy strzegli bogini Atheny. Poza Bagińskim w ekipie produkcyjnej znajdują się Josh Campbell i Matt Stuecken (10 Cloverfield Lane), którzy przygotowali scenariusz.

Nadciągający film opowie zupełnie oryginalną historią. Wiemy jednak, że Mackenyu zagra głównego bohatera, Seiyę - zamieszkującego ulicę nastolatka, który zostanie najważniejszym z rycerzy Atheny. Dzięki kosmicznemu fenomenowi Seiya zyska moc Pegaza. Madison Iseman wcieli się w Siennę - młodą dziewczynę, która okaże się reinkarnacją Atheny. Sean Bean wykreuje postać Almana Kiddo, mentora, który zrekrutuje Seiyę na Rycerza Zodiaku. Diego Tinoco będzie pełnił rolę antagonisty pragnącego śmierci Sienny. W obsadzie pojawią się także: Famke Janssen (X-Men, Taken, The Vault), Nick Stahl (Fear the Walking Dead) i Mark Dacascos (John Wick: Parebellum).

 

 

W Japonii film zostanie wydany jako Saint Seiya: The Beginning. Premierę w kraju Kwitnącej Wiśni przewidziano na 28 kwietnia 2023 roku. Międzynarodowa dystrybucja odbędzie się jeszcze w tym roku.