Robotech to marka, którą kojarzy każdy fan mechów. To jedne z legendarnych serii emitowanych w latach 80-tych ubiegłego wieku, która doczekała się kilku kontynuacji i spin-offów.

Chociaż odnośnie filmu aktorskiego Robotech usłyszeliśmy już w 2017 roku, na przestrzeni ostatnich lat projekt ten pokrywał się kurzem. Jednak, jak podaje serwis Deadline, ekipa z wytwórni Sony Pictures postanowiła nareszcie ruszyć ten temat z miejsca. Dowiedzieliśmy się, że za reżyserię nadciągającej hollywoodzkiej adaptacji odpowiedzialny będzie Rhys Thomas (Hawkeye).

 

 

Pierwszą wersję scenariusza do filmu Robotech przygotowali Art Marcum i Matt Holloway (Iron Man, Uncharted). Z poprawkami pomogli im Brian Gatewood i Alessandro Tanaka. Pozycję producentów obejmują Mark Canton i Gianni Nunnari (300, Immortals).

Co ciekawe firma Harmony Gold USA podpisała umowy na dwa filmy Robotech z innymi wytwórniami. W 2007 roku z Warner Bros. i w 2016 roku z Columbia Pictures. Wygląda jednak na to, że dopiero Sony poruszyło ten projekt na poważnie.

Marka Robotech sięga 1985 roku, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza seria anime o tym tytule. Fabuła zawarta w tej produkcji opowiada o zmaganiach ludzkości z inwazjami obcych. Ziemianie są w stanie odpierać ataki robotów z kosmosu dzięki technologii pozyskanej z maszyny rozbitej na Pacyfiku. Pozyskana technologia posłużyła ludzkości do stworzenia mechów bojowych.