Niedawny poczwórny Oscar filmu Parasite udowodnił, że nie tylko w Hollywood powstają świetne filmy, które mogą urzec widzów z całego świata. Jak podaje serwis Collider, już w w 2012 roku przedstawiciele firmy Dimension Films zakupili prawa do remake'u koreańskiego filmu Człowiek znikąd (The Man from Nowhere), który zadebiutował oryginalnie w 2010 roku, a za jego reżyserię i scenariusz odpowiedzialny był Jeong-beom Lee.

Według źródła, cały projekt nareszcie ruszył z miejsca, ale obecnie prawa do remake'u wspomnianej produkcji należą do New Line. Dowiedzieliśmy się, że za scenariusz hollywoodzkiej wersji Człowieka znikąd odpowiedzialny będzie duet, który powołał do życia Johna Wicka, Chad Stahelski i Derek Kolstad. Obejmą oni także funkcje producentów.

 

Człowiek znikąd to historia niemal dosłownie człowieka znikąd, czyli opowieść o zwykłym sprzedawcy z lombardu, który wyrusza na wojnę z członkami podziemia handlującymi ludzkimi organami. Podejmuje się takiego kroku, aby uratować dziewczynkę, która jest jego jedyną przyjaciółką.

Jeśli w Hollywood powstaje remake tej produkcji to twórcy Johna Wicka powinni poradzić sobie z tym zadaniem, nie sądzicie?

 

Tagi Filmy