To chwila, na którą czekało wielu fanów anime i mangi z całego świata. Poznaliśmy termin premiery produkcji odcinkowej o tytule Chainsaw Man.

Wspomniana adaptacja popularnej mangi wystartuje w październiku 2022 roku, co oznacza, że rozpocznie się wraz z sezonem jesiennym.

 

 

Opis: Denji chciałby wieść normalne życie, ale pewnego dnia zostaje zabity przez złego demona. To jednak nie koniec jego historii. Denji łączy sie z zaprzyjaźnionym demonem-piłą i staje się człowiekiem-piłą, po czym dołącza do organizacji walczącej ze złymi demonami.

Za powstanie mangi Chainsaw Man odpowiada Tatsuki Fujimoto, autor docenianego tytułu Fire Punch. Wersję animowaną przygotowuje studio MAPPA, które odpowiada za takie tytuły jak Jujutsu Kaisen, czy najnowszy sezon Attack on Titan.

 

Chociaż manga Chainsaw Man zakończyła się w grudniu zeszłego roku, na 97. rozdziale, już latem 2022 roku tytuł ten powróci w "drugiej części", w której głównym bohaterem ponownie będzie Denji. Tym razem akcja ma zostać osadzona w szkole.