Czytelnia

Przedstawię wam japońską paczkę głosów do League of Legend. Znajdziecie tutaj poradnik jak ją wgrać oraz moją opinie na jej temat.

Dość niedawno pojawiła się aktualizacja na PBE, czyli serwerze testowym LoL'a, w której została ujawniona japońska paczka głosowa. Właśnie dzięki tej aktualizacji fani LoL'a mogą nareszcie usłyszeć ukochanych aktorów głosowych z anime i nie tylko. Tylko jak to zrobić? Spokojnie, pokarze wam krok po kroku.

A więc zaczynajmy!

1. Na początek pobieramy następujące pliki:
Głosy
Wooxy (program potrzebny do zainstalowania naszych głosów)

2. Uruchamiamy program Wooxy (jeśli już go zainstalowaliśmy)

3. W otwartym oknie Wooxy klikamy Skins

4. Klikamy Import skin

5. Klikamy Add a package. Następnie zaznaczamy naszą paczkę (.rar) i klikamy Otwórz

6. Gdy już wszystko się załaduje musimy kliknąć Resolve conflicts

7. Zaznaczamy opcje Chose the same folder for future conflicts

8. Klikamy Choose this path coś koło 100x (Polecam jedną ręką trzymać myszkę, a drugą nawalać wlewy przycisk myszy. Zajmie nam to wtedy jakieś 30s)

9. Kiedy okienko zniknie klikamy Done!

10. Klikamy Save i dodajemy nazwę np. "LoL voice pack"

11. Klikamy Save Skin

12. Wybieramy naszą paczkę z listy (w oknie programu Wooxy) i klikamy Install

13. UWAGA!!! Głosy będą nam działać tylko i wyłącznie na wybranym języku angielskim, ponieważ właśnie na ten język zostaje nałożona łatka z japońskimi głosami. 
 


Jeśli chcieli byście mieć jeszcze japońskie głosy podczas wybierania postaci to musicie zrobić jeszcze jeszcze jedną małą rzecz:

1. Pobrać i następnie rozpakować ten plik.

2. Wkleić rozpakowany plik do folderu (domyślnie) C:/Riot Games/League of Legends/RADS/projects/lol_air_client/releases/0.0.1.178/deploy/assets/soundsen_GB

3. Gotowe!


Gdybyście się gdzieś po drodze zgubili to tutaj macie filmik:


W razie napotkania problemów proszę pisać w komentarzu, a my postaram odpowiedzieć jak najszybciej.

Moim zdaniem głosy w wersji japońskiej są o 1000 razy lepsze niż w innych językach, aczkolwiek napotkałem 2 bardzo "interesujące" dubbingi jeśli chodzi o śmierć bohatera. Chodzi mi o nich:

Ahri (0:13)


Taric (0:18)


Co o nich sądzicie? Napiszcie w komentarzach oraz pochwalcie się czy udało wam się to zainstalować i kto według was ma najlepiej dobrany głos?  Według mnie warto zmienić głosy. Gra staje się bardziej urozmaicona dzięki czemu można odczuć emocje w głosach bohaterów jak i narratorów.


UWAGA!!! PRZY KAŻDEJ AKTUALIZACJI LEAGUE OF LEGENDS GŁOSY TRZEBA WGRYWAĆ NA NOWO! JEŚLI POJAWIĄ SIĘ AKTUALIZACJE/NOWE GŁOSY TO DAMY WAM O TYM ZNAĆ.