Czytelnia

Kyary Pamyu Pamyu pojawiła się wraz z wydaniem i nakręceniem teledysku do Pon Pon Pon. Wielu bardzo cieszyła mnogość obiektów i kolorów, jakże i niezwykle oryginalny taniec. Kim jest Kyary Pamyu Pamyu i co do tej pory osiągnęła? Na to pytanie odpowiem w tym artykule.

Aktualnie 21 letnia Kiriko Takemura jest znana na całym świecie jako Kyary Pamyu Pamyu (w skrócie KPP) - kolorowa i zabawna wokalistka. Jednakże zaczynała jako blogerka opisująca modę w Japonii. Równocześnie stawała się profesjonalną modelką dla magazynów taki jak: Kera! i Zipper. Na tym się nie skończyło!
Gdy osiągnęła pewnego rodzaju sławę, zaistniała jako buisnesswomam dzięki uruchomieniu linii sztucznych rzęs o nazwie - "Harajuku Doll Eyelashes by Eyemazing x Kyary". I tutaj warto napomnieć o japońskie modzie na sztuczne rzęsy. Niegdyś dziewczyny kupywały zwykłe, ogólno dostępne i je odpowiednio modyfikowały. W którymś momencie zauważono, że jest na to popyt i tak powstało wiele linii sztucznych rzęs. To dlatego była to tak przełomowa chwila w karierze Kyary. Ale to dopiero początek!
Kolejnym zwrotnym wydarzeniem w karierze KPP była impreza charytatywna "One Snap for Love" zorganizowana w kwietniu 2011 roku wraz z fotografem Yasumasą Yoneharą oraz japońska marka "6% DokiDoki", dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami z 2011 roku. 
Prawdziwym przełomem w jej karierze był  20 lipca 2011. Wtedy na Youtubie pojawił się teledysk do jej pierwszego singla "PONPONPON". Teledysk szybko stał się hitem przynosząc sławę Kyary. 17 sierpnia 2011 współpracując z Yasutaką Nakatą, Kyary wydała debiutancki album "Moshi Moshi Harajuku". 
Kyary ma na koncie również autobiografię zatytułowaną: "Oh! My God!! Harajuku Girl.". 

 


Dyskografia

 

Kyary na swoim koncie ma 3 albumy studyjne (Pamyu Pamyu Revolution; Nanda Collection; Pikapika Fantasian), 14 singli (Miracle 

Orange;Loveberry; PONPONPON; Jelly; Tsukema Tsukeru; CANDY CANDY; Fashion Monster; Kimi ni 100 Percent/Furisodeshon; Ninja Re Bang Bang; Invader Invader; Mottai Night Land; Yume no Hajima Ring Ring; Family Party; Kira Kira Killer) oraz minialbum (Moshi Moshi Harajuku). 

 


 

 


Ciekawym faktem jest to, że Kyary ma własne muzeum! “Kyarymuseum” znajdujace się w Tokio posiada wystawę strojów z większosci teledysków KPP. Znajdziemy tam strój z PONPONPON, Fashion Monster czy Furisodeshon

Kolejną ciekawostką jest to, że ulubioną piosenką Kyary Pamyu Pamyu jest Fashion Monster. Za to Yume no Hajima Ring Ring opowiada o całej karierze Kyary. Jednakże najciekawszym teledyskiem oraz utworem jest Furisodeshon, który jest swoistą radością pełnoletnością. Ponieważ właśnie w tym teledysku zobaczymy imprezę w biało czerwonych barwach (swoisty symbol Japonii), na której Kyary sie upija. Tak właśnie swoje 20 urodziny "świętowała' Kyary. :)

A o to wyżej wymienione utwory:

Furisodeshon Fashion MonsterYume no Hajima Ring Ring


Kyary jest niezwykle barwną postacią w japoński showbiznesie. Posiada też rozległe grono fanów spoza Japonii. Często fani KPP nazywają siebie Pamyurins. Ja również należę do tego grona. A jak Wam podoba się Kyary? :)