Czytelnia

Postanowiłem podjąć temat jednego z najbardziej znanych anime z gatunku ecchi. Duże piersi, zombie i broń palna - czegóż chcieć więcej? By dowiedzieć się co sprawia, że owy tytuł jest jednak prawdziwą perłą zapraszam do zapoznania się z treścią artykułu.

 

 

Highschool of the Dead to tytuł, który każdy szanujący się fan kobiecych wdzięków znać powinien. Co więcej poza wysypem piersiastych pań oferuje apokalipsę zombie! Połączenie idealne, prawda? Dla jednych jest to kolejny kicz nie warty uwagi, znajdą się jednak tacy, którzy podzielą moje zdanie.

 

O ile przeciętne tytuły z tego gatunku skupiają się przeważnie na piersiach (często haremówki gdzie wszystkie piękne panie lecą na głównego bohatera), nie przejmując się fabułą, o tyle HotD przedstawia nam bardzo ciekawy motyw Apokalipsy. A konkretnie pierwsze dni Apokalipsy Zombie. Zaraza dopiero zaczyna rozprzestrzeniać się na świecie, a dzięki mediom nasi bohaterowie dowiadują się jak z tym problemem radzi sobie reszta świata. Przedstawiona w anime akcja to tylko mały wyrywek z kataklizmu jaki zaczął obejmować całą rasę ludzką. Wiele osób traci rozum i zaczyna plądrować, gwałcić i mordować - zapewne dokłądnie tak by to wyglądało, gdyby w rzeczywistości wybuchł podobny kataklizm.

Patrząc bardzo powierzchownie widzimy tylko grupkę licealistek z dużymi piesiami. Fanom ecchi może to wystarczyć, ale jeśli po tytuł sięgną osoby szukające fabuły również nie będą zawiedzione. Właśnie ten aspekt sprawia, że Highschool of the Dead będąc jednocześnie przepełnione ecchi jest zarówno bardzo dobrym anime. Sięgając po kolejne odcinki zastanawiamy się, czy za chwilę ktoś z bohaterów nie zginie, co wydarzy się dalej, jak sobie poradzą w obliczu takiej klęski - tego wszystkiego brakuje w innych anime z tego gatunku. Anime nie trzyma nas przy sobie tylko piersiami,a  wręcz przeciwnie są one tylko smaczkiem (w większości dla męskiego grona). Często badzo smutne, innym razem pogodne.

W momencie, gdy bohaterowie znajdują ukojenie w jednym z domów wkracza aspekt ecchim - kąpiele, prawie nagość itd. Jednak już po chwili rzeczywistość spluwa im w twarz, w świecie opanowanym przez zombie nie ma miejsca na odpoczynek, trzeba walczyć.

 

Czy HotD byłoby lepszym anime bez motywów ecchi? Apokalipsa Zombie to bardzo ciekawy motyw zarówno literacki jak i na scenariusz do filmu, ale anime o tej tematyce? Myślę, że to właśnie ecchi z początku przyciągnęło widzów, a potem niezwykła fabuła kazała im zostać do samego końca. Boję się, że gdyby nie ten magnes to wielu z nas mogłoby nawet o tym tytule nie usłyszeć, wszak zombie to bardzo oklepany temat od wielu lat, nie znaczy to oczywiście, że samo anime byłoby gorsze. Jest wiele dobrych serii, które nie wybiły się i czekają na odkrycie gdzieś "we mgle". Piersi kupują fandom, zawsze. Japońscy otaku od razu zrobili szum wokół serii, gdy tylko zadebiutowała na ekranach.

 

Fizyka? A raczej jej naginanie, tak można powiedzieć, że to jeden z minusów tego anime. Każdy kto oglądał to anime, chyba pamięta scenę z kulą, która prześlizgnęła się między falującymi piersami? Ktoś wyliczył, że aby to wydarzyło się naprawdę to piersi musiałyby falować z prędkością prawie 3 krotnie większą od prędkości dźwięku (ok. 3000 km/h). Niemniej możemy to chyba twórcom darować, prawdopodobnie scena ta miała zarówno nadać dynamiki akcji jednocześnie wrzucając kolejny smaczek ecchi. Oraz trzeba przyznać, że zapadła w pamięci, a rzadko zdarza się, żeby jakaś scena zapadła w pamięci tak wielu osobom - musi być to coś niezwykłego, no właśnie.

 

Piękne dziewczyny z dużymi piersami (czyli główny aspekt ecchi), do tego niesamowita fabuła, świat opanowany przez zombie, akcja trzymająca w napięciu i ta niepewność co wydarzy się dalej - to wszystko sprawia, że nie powstydzę się nazwać Highschool of the Dead najlepszym anime z gatunku ecchi jakie kiedykolwiek powstało. Trafi zarówno do fanów kobiecych wdzięków jak i do przeciętnego widza (który po przymknięciu oka będzie mógł delektować się ciekawie prowadzoną fabułą). A to wszystko w zaledwie 12 odcinkach (+ 1 ova). Trzeba również dodać, że anime nie kończy się wraz z mangą, na samym końcu jest ogromny zwrot, który dodał tylko smaczku i zachęcił do wyczekiwania 2 sezonu (o którym niestety do tej pory nic nie wiadomo). Manga HotD dalej wychodzi (w sumie nie wiem czy do tej pory, ale jest wiele rozdziałów jeszcze po skończeniu się akcji z anime) co znaczy, że kolejna ekranizacja mogłaby powstać.

 

Trzeba pamiętać, że HotD to przede wszystkim ecchi, więc jeśli pochodzicie do tego anime i na starcie odrzucają Was duże piersi to czego spodziewaliście się po tym gatunku? Jeśli jednak się przemożecie czeka Was BARDZO ciekawa seria.


Na zakończenie opening tego świetnego anime - bardzo klimatyczny.