Japońskie wydawnictwo Shueisha w pełni korzysta z popularności swojego nowego hitu. Manga Kaiju No. 8 niedawno otrzymała serię anime, a wkrótce doczeka się także gry wideo.

Za powstanie nadciągającej gry odpowiedzialne będzie studio Akatsuki Games. Kaiju No. 8: The Game powstanie we współpracy z firmą TOHO i studiem animacji Production I.G. Platformy docelowe to PC, oraz urządzenia z systemem Android i iOS. Już teraz wiemy, że będzie to tytuł free-to-play z mikropłatnościami.

 

 

Naoya Matsumoto rozpoczął mangę Kaiju No. 8 w lipcu 2020 roku. Pozycja ta otrzymała serię anime w kwietniu 2024 roku i cieszy się niemałym uznaniem.

Kaiju to ogromne potwory, które od lat terroryzują Japonię. Walczy z nimi specjalny oddział, a inna grupa zajmuje się sprzątaniem pozostałości po potyczkach z gigantycznymi bestiami. Kafka Hibino to 32-latek, który pracuje jako jeden z takich sprzątaczy. W przeszłości Kafka chciał zostać członkiem oddziału walczącego z kaiju, ale mu się to nie udało. Dopiero, gdy do jego drużyny dołącza 18-letni Leno Ichikawa to mężczyzna przypomina sobie, jak sam kiedyś był ambitny. Niespodziewanie Kafka wchodzi w interakcję z kaiju-pasożytem, który sprawia, że ten zamienia się w potwora. Dzięki nowej mocy może w końcu zrealizować swoje marzenie o walce z kaiju.

Gra Kaiju No. 8: The Game nie posiada jeszcze terminu premiery, jednak doczekała się strony internetowej.