Zazwyczaj nie lubimy dzielić się z wami takimi pół-newsami, ale skoro ostatnio plotka z Yaibą znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości, to może i tym razem będzie podobnie. Zwłaszcza, że ponownie mówimy o całkiem sprawdzonym źródle przecieków.

Najnowsze doniesienia wskazują, że seria anime Ranma 1/2, bazująca na popularnej mandze autorstwa Rumiko Takahashi, doczeka się remake'u. Wygląda na to, że Japończycy złapali nowy trend, bo na przestrzeni ostatnich kilku lat dostaliśmy nowe wersje takich hitów jak Król szamanów, Urusei Yatsura, Ruroni Kenshin, oraz Spice and Wolf. Ponadto, wkrótce zadebiutuje wspomniany remake serii anime Yaiba.

mm

 

Ranma 1/2 to komediowa manga i anime, za którą odpowiada Rumiko Takahashi, autorka InuYashy i Urusei Yatsura. Tytuł ten ukazywał się od 1987 do 1996 roku i obejmuje aż 38 tomów. W latach 1989 - 1992 emitowana była seria anime, która (jak nietrudno się domyślić) nie zekranizowała całej historii. Możliwe zatem, że tym razem na widzów będzie czekała adaptacja wszystkich tomów stworzonych przez Rumiko Takahashi.

Ranma Saotome to młody wojownik, którego pewnego dnia dotyka klątwa. Kiedy tylko zostanie oblany zimną wodą, zamienia się w dziewczynę. Aby powrócić do oryginalnej formy musi zostać oblany gorącą wodą. Dodatkowo, Ranma dowiaduje się, że ma poślubić jedną z córek lokalnego władcy, aby zapewnić przyszłość rodzinnemu dojo. Jego wybranka, Akane, nienawidzi mężczyzn. W serii nie brak miłosnych awantur, trójkątów i czworokątów uczuciowych, a także walk między bohaterami. Obfituje ona również w humor sytuacyjny i zabawnych bohaterów.

Gdy tylko pojawią się potwierdzone informacje na temat remake'u, od razu je wam przekażemy.

 

Tagi Anime Manga