O filme anime trapezium usłyszeliśmy już pod koniec zeszłego roku. Ogłoszono wówczas termin premiery, który nie uległ zmianie. Studio CloverWorks podzieliło się zapowiedzią tego widowiska, które zagości w japońskich kinach już 10 maja 2024 roku.

Udostępniony materiał zawiera fragment utworu przewodniego: "Nanmonai feat. Hoshimachi Suisei, sakuma".

 

 

Podstawę dla tej historii stanowi książka, autorstwa Kazumiego Takayamy. To opowieść o nastoletniej Yū Higashi, która marzy o zostaniu idolką. Aby tego dokonać wyznacza sobie cztery zasady. Po pierwsze, nie będzie aktywna na social mediach. Po drugie, nie będzie miała chłopaka. Po trzecie, nie będzie się wyróżniała w szkole. Po czwarte, zaprzyjaźni się z pięknymi dziewczynami z czterech stron świata.

Reżyserem tej produkcji jest Masahiro Shinohara (Blend S, Is the order a rabbit??) Koji Masunari (Oshi no Ko, TONIKAWA: Over The Moon For You) nadzoruje proces produkcyjny. Yuuko Kakihara (The Apothecary Diaries, Buddy Daddies) odpowiada za scenariusz. Rio (Sorcerous Stabber Orphen -Chaos in Urbanrama-) zajmuje się projektem postaci. Natomiast Masaru Yokoyama (Farewell, My Dear Cramer: The Movie, Fruits Basket -prelude-, Horimiya) komponuje muzykę.

Film anime trapezium wejdzie do japońskich kin 10 maja 2024 roku. Na ten moment nie wiadomo, czy doczekamy się także polskiej dystrybucji.