Jeśli mieliście nadzieję, że dzięki Disney+ nadrobicie jeden z najpopularniejszych battle shounenów w historii to możecie mieć z tym drobny problem. Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, dokładnie dzisiaj, 1 lutego, na łamach polskiej wersji platformy Disneya pojawiła się cała seria Bleach (366 odcinków), oraz wydany niedawno sezon Bleach: Thousand-Year Blood War (13 odcinków).

Niefortunnie, platforma nie oferuje widzom seansu z polskimi napisami. Dostępne są tylko napisy w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim. Na szczęście, przynajmniej dubbing można ustawić na oryginalny japoński.

 

 

Oryginalna seria anime Bleach była emitowana od 2004 roku i bazowała na zakończonej kilka lat temu mandze, autorstwa Tite Kubo. To historia młodzieńca imieniem Ichigo Kurosaki, który nieoczekiwanie otrzymał funkcję boga śmierci (shinigami). Od tego momentu Ichigo stawiał czoła demonom i złym duchom, a do tego musiał uratować świat przed działaniami czających się w cieniu potężnych antagonistów.

Wątek Thousand-Year Blood War podejmuje konflikt między armią Quincy i Shinigami. Głównym antagonistą opowiadanej historii jest potężny Yhwach i jego podwładni. Funkcję protagonisty nowego sezonu Bleacha ponownie obejmuje Ichigo Kurosaki. Już od pewnego czasu wiemy, że seria anime Bleach: Thousand-Year Blood War będzie składała się łącznie z 4 części po 13 odcinków. Premierę drugiej części wyznaczono na lipiec 2023 roku. Nie wiadomo jednak, kiedy kolejna porcja epizodów zawita na polską wersję platformy Disney+.

Problemy Disney+ z Bleachem rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku, kiedy ogłoszono, że nowe przygody Ichigo zmierzają właśnie na tę platformę. Seans był reklamowany jako "międzynarodowy", jednak oferta ta skutecznie omijała Polskę aż do dzisiaj. Niestety, musimy obejść się teraz bez polskich napisów. Czy sytuacja ulegnie zmianie w przyszłości? Bądźmy dobrej myśli.