Zgodnie z informacją przekazaną już w kwietniu zeszłego roku, wkrótce odbędzie się premiera kolejnego dwuczęściowego filmu anime należącego do uniwersum Czarodziejki z Księżyca. Do sieci trafił właśnie pełen zwiastun promujący nadciągający projekt o tytule Pretty Guardian Sailor Moon Cosmos The Movie.

Poniższy materiał zawiera fragment utworu przewodniego: "Daoko - Tsuki no Hana".

 

Nadciagający dwuczęściowy film anime przygotowują studia animacji TOEI i DEEN. Pozycję reżysera obejmuje Tomoya Takahashi, a scenariusz to dzieło Kazuyukiego Fudeyasu. Za design postaci odpowiada Kazuko Tadano, natomiast dyrektorką artystyczną (z ramienia studia Jack) jest Yumiko Kuga. Warto także dodać, że muzykę skomponuje Yasuharu Takanashi.

Czarodziejka z Księżyca to manga autorstwa Naoko Takeuchi, która ukazywała się w latach 1991 - 1997. Tytuł ten przedefiniował gatunek magical girl, jako że poprzednie bohaterki tego gatunku nie wykorzystywały swoich mocy do walki ze złem, a stało się to jednym ze standardowych archetypów.

Film Pretty Guardian Sailor Moon Cosmos The Movie wejdzie do japońskich kin w dwóch częściach - datowanych na 9 i 30 czerwca 2023 roku. Możliwe, że w Polsce seans będzie możliwy za pośrednictwem platformy Netflix, jednak informacja ta nie została jeszcze potwierdzona.