Kilka dni temu wśród fanów anime i fandomu Gwiezdnych Wojen zawrzało na temat potencjalnej współpracy między studiem Ghibli, a Lucasfilm. Widzowie z całego świata zaczęli od razu snuć teorie na temat drugiego sezonu Star Wars: Visions, lub znacznie większego projektu.

Na szczęście, prawda wyszła na jaw bardzo szybko. Przedstawiciele Disneya postanowili się pochwalić efektem współpracy z japońskimi wizjonerami. Oficjalnie ogłoszono, że na platformie Disney+ jest już dosępna krótkometrażowa animacja o tytule Zen - Grogu and Dust Bunnies.

Jak możemy dostrzec po samym tytule i plakacie, jest to krótka historia o Grogu (Baby Yoda) i duszkach z filmu animowego Mój sąsiad Totoro.

Short ten wyreżyserował Katsuya Kondo (designer postaci Kiki's Delivery Service, Ponyo, Earwig and the Witch), a muzykę skomponował Ludwig Göransson (The Mandalorian, Czarna Pantera).

Możliwe, że studio Ghibli będzie także współpracowało z Lucasfilm przy drugim sezonie Star Wars: Vision. Nowe odcinki tego przedsięwzięcia zostały zapowiedziane na 2023 rok. Mówi jest jednak, że tym razem w prace będą zaangażowane zespoły spoza Japonii (np. Chile, Irlandii, Indii, czy Hiszpanii).

Grogu powróci w trzecim sezonie serialu The Mandalorian, który jest datowany na luty 2023 roku.

 

Tagi Anime Disney+