Na początku tego roku zadebiutował pierwszy sezon serii anime Shenue the Animation, bazującej na popularnym cyklu gier o tym samym tytule. Produkcja ta powstała z inicjatywy serwisu Crunchyroll i stacji Adult Swim, więc można było ją obejrzeć również z anglojęzycznym dubbingiem.

Choć cykl Shenmue cieszy się wśród graczy niemałym zainteresowaniem, wygląda na to, że wersja animowana nie zostanie z nami na dłużej. Jeszcze świeże doniesienia wskazują, że Shenue the Animation zostało anulowane po pierwszym sezonie, co oznacza, że nowe odcinki już nie powstaną. Informację tę potwierdził Jason DeMarco, starszy wice przewodniczący działu animacji i anime w Warner Discovery.

 

 

Opis cyklu gier: W 1986 r. trenujący jujitsu nastolatek, Ryo Hazuki, wraca do dojo swojego ojca, Iwao Hazukiego, i jest świadkiem jego morderstwa popełnionego przez Chińczyka Lana Di. Zabójca kradnie tajemniczy artefakt, znany jako Smocze Lustro. Ryo poprzysięga zemstę za śmierć ojca i wyrusza w pościg za sprawcą.

Za powstanie serii anime odpowiadało studio Telecom Animation Film. To zespół, który powołał do życia takie tytuły jak Tower of God i Lupin the Third: Part 5. Stanowisko reżysera obejmował Chikara Sakurai, który pracował nad drugim sezonem serii anime One-Punch Man. Główny twórca serii gier Shenmue, Yu Suzuki, pełnił funkcję producenta wykonawczego.

Shenmue to japońska przygodowa gra konsolowa, wyprodukowana przez Sega AM2 i wydana przez Segę. Gra oparta jest na nieliniowej rozgrywce, która oferuje graczowi interaktywny i otwarty świat. Pierwsza odsłona tego tytułu ujrza światło dzienne w 1999 roku.

 

 

Tagi Anime Gry