Już w przyszłym tygodniu zostanie wyemitowany finał czwartego sezonu serii anime Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ka (Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?), czyli w skrócie DanMachi. Nowe przygody Bella i Hestii zadebiutowały w lipcu tego roku.

Fani tego tytułu nie powinni się jednak smucić. Choć mogłoby się wydawać, że w przyszłości powstanie piąty sezon serii anime, tak naprawdę już niedługo pojawi się... druga część czwartego sezonu. Dowiedzieliśmy się, że premierę nowych odcinków przewidziano na styczeń 2023 roku.

 

Nadciągająca druga część czwartego sezonu będzie stanowiła adaptację wątku "Deep Chapter: Calamity Arc" z oryginalnej light novel, autorstwa Suzuhito Yasudy i Fujino Omoriego. Za nowe odcinki prawdopodobnie ponownie odpowiedzialne będzie studio J.C. Staff.

Light novel DanMachi ukazuje się od stycznia 2013 roku. To historia młodzieńca imieniem Bell, który pragnie zostać wielkim bohaterem. Aby tego dokonać dołącza do "rodziny" bogini Hestii i z jej błogosławieństwem eksploruje dungeony pełne potworów. Pozycja ta zaskarbiła sobie fanów na całym świecie nie tylko ciekawą historią, ale także licznymi scenami ecchi.

Śledzicie kolejne odcinki DanMachi? Przypominamy, że finałowy 11. odcinek pierwszej części 4. sezonu zostanie wyemitowany dokładnie 29 września.