Na początku tego miesiąca pojawiła się pierwsza zapowiedź serii anime Solo Leveling. Produkcja bazująca na wysoko ocenianej koreańskiej manhwie błyskawicznie przykuła uwagę widzów z całego świata i to nie tylko ze względu na niesamowitą fabułę materiału źródłowego, ale także na studio, oraz kompozytora muzyki. W prace nad serią anime Solo Leveling zaangażowana będzie ekipa A-1 Pictures (Sword Art Online), oraz Hiroyuki Sawano ( kompozytor muzyki do Attack on Titan i 86).

Podczas gdy fani z całego świata czekają na nadejście tej animacji, ze wschodu nadleciały właśnie bardzo smutne wieści. Studio REDICE potwierdziło, że rysownik manhwy Solo Leveling, DUBU (Jang Sung-Rak), zmarł nieoczekiwanie ze względu na krwotok mózgu.

 

 

Rysownik już od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi, ale niedawno jego stan znacznie się pogorszył. DUBU pracował nad manhwą Solo Leveling we współpracy z twórcą fabuły Chugongiem. Ich dzieło ukazywało się od marca 2018 roku do grudnia 2021 roku.

Opis: Na Ziemi nieoczekiwanie zaczynają pojawiać się portale, za którymi czają się demony. Grupki ludzi zyskują super moce i rozpoczynają walkę z bestiami. Główny bohater tego tytułu to Jin-Woo Sung, czyli wojownik najniższej rangi o niemal zerowym poziomie mocy. Pewnego dnia młody mężczyzna jako jedyna osoba na świecie zyskuje zdolność podnoszenia swojego poziomu, a co za tym idzie bardzo szybko staje się najpotężniejszym wojownikiem na świecie.

Data premiery serii anime Solo Leveling pozostaje nieznana. Tymczasem my łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi pana Jang Sung-Raka. Niech spoczywa w pokoju.