Po raz pierwszy na temat komiksu BRZRKR usłyszeliśmy latem 2020 roku. Z kolei w marcu zeszłego roku ogłoszono, że ten tytuł, za który odpowiada sam Keanu Reeves, doczeka się nie tylko filmu aktorskiego, ale także serialu animowanego.

Od powyższego podwójnego ogłoszenia minęło już trochę czasu, ale wygląda na to, że prace wcale nie zostały porzucone. W trakcie odbywającego się właśnie wydarzenia San Diego Comic-Con dostaliśmy nowe szczegóły na temat serialu aanimowanego BRZRKR. Okazuje się, że tak naprawdę będzie to seria anime, którą przygotowuje japońskie studio Production I.G (Haikyu!!, Psycho-Pass). Co więcej, już teraz zapowiedziano, że animowane BRZRKR dostanie aż dwa sezony na Netfliksie.

 

 

Niestety, projekt ten znajduje się na wczesnym etapie produkcji, co oznacza, że seans raczej nie będzie miał miejsca w tym roku.

Komiks skupia się wokół wojownika imieniem B, który "kroczył drogą wypełnioną krwią przez 80 tysięcy lat". Akcja została osadzona w czasach obecnych. B przyjął bardzo trudne zlecenie od amerykańskiego rządu w zamian za informacje na temat swojego pochodzenia. Pierwszy numer tego komiksu zadebiutował za oceanem 3 marca 2021 roku. Dowiedzieliśmy się również, że pierwszą z adaptacji, która zadebiutuje będzie film aktorski. Seria anime pojawi się nieco później, a głównemu bohaterowi głosu użyczy również Keanu Reeves.