Po raz pierwszy na temat serialu aktorskiego Yu Yu Hakushi, bazującego na popularnej mandze sprzed lat, usłyszeliśmy już w grudniu 2020 roku. Prace nad tym projektem nabrały tempa, kiedy jesienią zeszłego roku ogłoszono przybliżony termin premiery.

Tym razem światło dzienne ujrzały pierwsze zdjęcia przedstawiające kluczowe postacie tego serialu. Po pierwsze, ukazano głównego bohatera. Takumi Kitamura wcieli się w Yusuke Urameshiego.

 

Po drugie, Jun Shison zagra Kuramę.

 

Kanata Hongo wcieli się w Hieia.

dbsb

 

 

Yu Yu Hakusho historia Yusuke Urameshi, nastolatka, który ginie ale otrzymuje w zaświatach bardzo ciekawą ofertę. Yusuke zostaje duchowym detektywem polującym na demony przebywające w świecie żywych. Dzięki temu ma szansę kontaktować się z bliskimi, mimo swojego obecnego stanu.

Poza Yusuke, Kuramą i Hieiem w mandze Yu Yu Hakusho przewija się jeszcze kilka istotnych dla fabuły postaci. Przedstawiciele Netfliksa ogłosili, że dodatkowa obsada zostanie przedstawiona w ciągu najbliższych dni.

Funkcję producenta wykonawczego nadciągającego serialu obejmuje Kazutaka Sakamoto, a pozycję producenta pełni Akira Morii (Wild 7, Brave Heart Umizaru), który działa z ramienia firmy Robot. Prace są prowadzone na terenie TOHO Studios. Manga Yu Yu Hakusho ukazywała się w latach 1990 - 1994, a w latach 1992 - 1995 emitowano animowaną adaptację tego tytułu. Data premiery serialu aktorskiego na łamach Netfliksa to grudzień 2023 roku.