Zgodnie z wcześniejszymi doniesienia, dokładnie wczoraj, 12 lipca, po ponad 1,5-rocznej przerwie, powróciła manga Chainsaw Man. Mangaka Tatsuki Fujimoto przygotował nowy 98. rozdział swojego dzieła, który jest już dostępny na łamach oficjalnej strony Manga Plus.

Manga Chainsaw Man została przerwana w grudniu 2020 roku, kiedy autor postanowił zakończyć "pierwszą część" swojego dzieła. W międzyczasie zapowiedziano serię anime bazującą na tym tytule, a jej premiera odbędzie się jesienią 2022 roku. Nowy rozdział stanowi również początek "drugiej części" mangi, co oznacza, że będzie nam towarzyszyła przez dłuższy czas.

 

Tak jak wskazywało ogłoszenie udostępnione po premierze 97. rozdziału, nowy wątek fabularny skupi się na tematyce szkolnej. Chociaż główny bohater pierwszej części mangi Chainsaw Man nie pojawił się w najnowszym rozdziale, czytelnicy otrzymali zarys tego, co wkrótce może się wydarzyć.

Kolejne rozdziały mangi Chainsaw Man będą dostępne w tygodniowych odstępach. Chaptery będą pojawiały się we wtorki na łamach serwisu Manga Plus. To oficjalna strona, którą kilka lat temu wystartowało japońskie wydawnictwo Shueisha.

Opis: Denji chciałby wieść normalne życie, ale pewnego dnia zostaje zabity przez złego demona. To jednak nie koniec jego historii. Denji łączy sie z zaprzyjaźnionym demonem-piłą i staje się człowiekiem-piłą, po czym dołącza do organizacji walczącej ze złymi demonami.

Seria anime bazująca na tym tytule wystartuje już w październiku 2022 roku. Adaptację przygotowuje studio MAPPA (Jujutsu Kaisen, Attack on Titan).