Niespełna tydzień temu pojawiła się informacje wskazująca, że seria anime Kaguya-sama: Love is War doczeka się kanonicznego filmu anime. Tymczasem, okazuje się, że nadciągająca produkcja wcale nie musi być projektem pełnometrażowym.

Ogłoszono właśnie, że nowy projekt powiązany z tą serią nadejdzie pod tytułem "First Kiss wa Owarana". Po premierze kinowej zaplanowano seans telewizyjny, co sugerowałoby nieco krótszy format tego widowiska. Pojawiła sie także grafika promująca, którą znajdziecie poniżej.

 

Już w momencie zapowiedzi tego "filmu" pojawiły się pewne nieścisłości. Nadciągająca produkcja ma pokryć wątek fabularny The First Kiss Never Ends, który obejmuje tylko rozdziały 142 - 151. Taka mała dawka materiału źródłowego raczej nie wystarczy na przykładowo 1,5-godzinne widowisko.

Warto przy okazji przypomnieć niedawne ogłoszenia. Po kilku latach wydawniczych dzieło Aki Akasaki zmierza do nieuniknionego finału. Ostatnie rozdziały zostały zaplanowane na październik tego roku.

Kaguya-sama: Love is War to seria opowiadająca losy nastolatków z akademii Shuchiin. W centrum wydarzeń znajdują się Miyuki Shirogane i Kaguya Shinomiya, którzy są najlepszymi uczniami w tej placówce - rywalizują ze sobą na każdym polu. Co więcej, żywią do siebie silne uczucie, ale żadne z nich nie chce się do tego przyznać, bo to oznaczałoby przegraną w ich zmaganiach.