Nieco ponad tydzień temu na łamach Netfliksa zadebiutowała pierwsza część serii anime "BASTARD!! -Heavy Metal, Dark Fantasy-". W ręce subskrybentów zostało oddane wówczas 13 epizodów. Twórcy zapowiedzieli swego czasu, że druga część ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że nastąpi to tak niedługo. Oficjalnie ogłoszono, że kolejna porcja odcinków tego anime pojawi się na Netfliksie już 15 września 2022 roku. Na platformę trafią wówczas epizody 14 - 24.

 

Opis: Czterysta lat po upadku współczesnej cywilizacji świat ogarnął chaos, w którym o władzę walczy się magią i mieczem. Coraz silniejsza staje się Armia Mrocznej Rebelii, która chce zapanować nad światem i wskrzesić Anthrasax — bóstwo destrukcji. Jej przerażająco groźni i władający magią dowódcy, czyli Czworo Boskich Królów, wydają rozkaz ataku na królestwo Metallicany leżące na Kontynencie Centralnym Metallionu. Aby je uratować, Tia Noto Yoko, córka Najwyższego Kapłana, musi podjąć trudną decyzję. Postanawia wskrzesić potężnego pradawnego czarodzieja, który niegdyś chciał rządzić światem, a teraz jest zamknięty w ciele Luciena Renrena, czyli jej przyjaciela z dzieciństwa. Uwięzionego maga uwolnić może tylko pocałunek dziewicy. Yoko jest świadoma niebezpieczeństwa, ale i tak decyduje się zbliżyć swoje usta do ust Luciena — w tym momencie powietrze wypełnia złowroga energia o szokującej sile. Tak oto bowiem wolność odzyskuje legendarny Mroczny Schneider — najpotężniejszy, najbardziej szalony i najpiękniejszy bohater w dziejach!

Tytuł ten ukazywał się w latach 1987 - 2010 i doczekał się już krótkiej adaptacji w formie sześciu odcinków OVA (wydanych w latach 1992 - 1993). Za nową adaptacje odpowiedzialne jest studio LIDEN FILMS.

Reżyserem nowego anime został Takaharu Ozaki (Goblin Slayer). Yousuke Kuroda (My Hero Academia, Mobile Suit Gundam 00) nadzoruje prace nad całym projektem. Sayaka Ono (CROSS ANGE Rondo of Angel and Dragon) odpowiada za design postaci. Yasunori Ebi (Naruto) to reżyser udźwiękowienia, a Yasuharu Takanashi (Naruto Shippūden, Fairy Tail) komponuje podkład muzyczny.

 

Tagi Anime Netflix