Po raz pierwszy na temat filmu anime Slam Dunk usłyszeliśmy w styczniu zeszłego roku. Temat ponownie został poruszony wiele miesięcy temu i od tamtej pory pokrywał się kurzem. Wygląda jednak na to, że projekt filmu anime nie został porzucony.

Podczs odbywającego się w ten weekend wydarzenia Anime Expo 2022 oficjalnie potwierdzono, że film anime Slam Dunk wejdzie do japońskich kin dokładni 3 grudnia 2022 roku. Na wspomnianym evencie pojawiły się także plakaty, które znajdziecie poniżej.

 

 

Niestety, podana data premiery dotyczy prawdopodobnie tylko rynku japońskiego. Nie powinniśmy spodziewać się seansów na terenie Polski, mimo popularności, jaką przed laty cieszyła się ta sportowa seria.

Chociaż szczegóły fabularne na temat filmu nie są jeszcze znane, wiemy, że za jego reżyserię i scenariusz odpowiadać będzie sam autor mangi, Takehiko Inoue. Slam Dunk to historia wysokiego rudego młodzieńca imieniem Hanamichi Sakuragi. Posiadając reputację delikwenta rozpoczyna naukę w liceum. Chociaż Hanamichi poszukuje dziewczyna traf chce, że dołącza do drużyny koszykarskiej.

Tytuł ten dostał serię anime, emitowaną w latach 1993 - 1996. Mieliście okazję sprawdzić tę produkcję?

mmm