Podczas gdy fani Scotta Pilgrima mieli nadzieję, że ten komiksowy bohater doczeka się nowej gry, lub filmu kinowego, na horyzoncie wyłania się inny ciekawy projekt z tego uniwersum.

Jak podaje serwis The Hollywood Reporter, na platformę Netflix zmierza seria anime bazująca na komiksach Bryana Lee O'Malleya. Mowa o faktycznej serii anime, a nie amerykańskim serialu animowanym, który po prostu nazwano "anime". Projekt ten przygotowują bowiem Netflix i Universal Studio Group's Universal Content Productions (UCP), ale za animację odpowiedzialne będzie japońskie studio Science SARU (DEVILMAN crybaby, The Heike Story, Keep Your Hands Off Eizouken!).

7 Video Game Movies Worth Watching

 

Z udostępnionych informacji wynika, że autor komiksów, Bryan Lee O'Malley, obejmie pozycję showrunnera. Poza nim funkcję tę będzie pełnił BenDavid Grabinski (Are You Afraid of the Dark?). Obaj panowie zostali także producentami wykonawczymi, a w tym zadaniu towarzyszyć im będą również Edgar Wright, Nira Park, Michael Bacall, Marc Platt, Jared LeBoff i Adam Seigel. Abel Góngora (Star Wars: Visions' "TO-B1") został reżyserem.

Komiks O'Malley ukazywały się w latach 2004 - 2010 i to właśnie w 2010 roku Edgar Wright wydał na świat film aktorski Scott Pilgrim kontra świat. To historia młodego mężczyzny, Scotta Pilgrima, który stara się zdobyć serce pewnej dziewczyny. Aby tego dokonać musi dosłownie pokonać jej siedmiu potężnych złych ex. Cała historia została utrzymana w komediowym i do tego bardzo widowiskowym stylu.

Studio Science SARU odpowiada za naprawdę interesujące tytuły, które zachwycają stroną wizualną. Możemy się zatem spodziewać, że również ta nadciągająca seria anime będzie prezentowała się świetnie. Data premiery pozostaje nieznana.

 

 

 

Tagi Anime Netflix