Już kilka miesięcy temu po raz pierwszy usłyszeliśmy na temat zupełnie nowego filmu anime ze świata Dragon Balla. Podczas odbywającego się właśnie wydarzenia New York Comic Con przedstawiciele studia Toei Animation postanowili podzielić się pierwszą zapowiedzią pełnometrażowej produkcji o tytule Dragon Ball Super: Super Hero.

 

 

Chociaż szczegóły fabularne na temat tego filmu nie zostały jeszcze wyjawione, wygląda na to, że jego akcja nie pokryje się w wydarzeniami, które przedstawia manga Dragon Ball Super już po akcji z finału serii anime. Dla przypomnienia manga autorstwa Toyotarou podjęła już dwa różne nowe wątki - jeden poświęcony potężnemu Moro, a drugi (trwający obecnie) skupiający się wokół Granolaha, który poprosił smoka o siłę przewyższającą nawet Saiyan.

Krótki zwiastun ukazał nowych złoczyńców, nieprzedstawionych w mandze, oraz nieco starszą wersję Pan, córki Gohana. Wygląda na to, że akcja posuwa się do przodu, a wydarzenia z serii Dragon Ball Super niebezpiecznie zbliżają się do finałowego odcinka Dragon Ball Z, kiedy Pan miała już kilka lat i brała udział w turnieju sztuk walk.

Film anime Dragon Ball Super: Super Hero wkroczy do japońskich kin w 2022 roku, jednak żaden bliższy termin nie został jeszcze wyjawiony.