AJuż od pewnego czasu fani mangi JoJo's Bizarre Adventure znali datę finału 8. Partu tej kultowej mangi, który przypadnie na 19 sierpnia 2021 roku, czyli jutro. Zanim jednak ostatni rozdział JoJolionu oficjalnie ujrzał światło dzienne, do sieci trafiły przecieki z najnowszego numeru magazynu Ultra Jump.

Dowiedzieliśmy się że Hirohiko Araki nie planuje jeszcze zakończyć swojego dzieła. Mangaka oświadczył, że przygotowuje 9. Part tej niezwykłej historii. Zgodnie z udostępnionymi informacjami kolejny wątek fabularny będzie nosił tytuł JoJo Lands.

 

 

Niestety, na obecny moment żadne dodatkowe szczegóły fabularne na temat nowego Partu nie zostały jeszcze wyjawione. Poprzedni wątek rozpoczął się aż dziesięć lat temu, więc możemy założyć, że również kolejna historia przygotowana przez tego japońskiego wizjonera będzie ciągnęła się przez długi czas.

Przypominamy jednak, że już w grudniu na Netfliksie zadebiutuje odcinkowa wersja anime mangi JoJo's Bizarre Adventure Part 6: Stone Ocean. Emisja w japońskiej telewizji wystartuje dopiero w styczniu 2022 roku.

Akcja 6. Partu skupia się na Jolyne Cujoh i została osadzona w 2011 roku, czyli kilka lat po wydarzeniach z poprzedniego sezonu. Jolyne to córka Jotaro Kujo, która zostanie wrobiona w zbrodnię i wtrącona do więzienia, gdzie spotka dawnego wyznawcę Dio. Rola Jolyne przypadła aktorce głosowej Ai Fairouz.

 

Nadciągający wątek Stone Ocean składa się z 17 tomów, podobnie jak JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind, co oznacza, że na widzów może czekać ponownie dawka około 39 odcinków. Tak jak poprzednie sezony, prawdopodobnie również i tym razem za animację odpowiedzialne będzie studio David Production.

Manga JoJo's Bizarre Adventure składa się obecnie z ośmiu części, z których najświeższa - JoJo's Bizarre Adventure Part 8: Jojolion - nadal się ukazuje od 2011 roku, ale dobiegnie końca 19 sierpnia 2021 roku. JoJo's Bizarre Adventure Part 7: Steel Ball Run obejmował 24 tomy i był wydawany w latach 2004 - 2011. Autor ogłosił, że 9. Part wystartuje po krótkiej przerwie od finału poprzedniego wątku.