Chociaż już w marcu tego roku ogłoszono, że kolejne odcinki serii anime The Rising of the Shield Hero dostaniemy w październiku, niespodziewanie drugi sezon tego tytułu zaliczy kilkumiesięczne opóźnienie.

Oficjaknie poinformowano, że seria anime The Rising of the Shield Hero powróci w nowych epizodach dopiero w kwietniu 2022 roku. Dokładny powód opóźnienia nie został wyjawiony, ale prawdopodobnie ma to zwiazek z problemami produkcyjnymi, które wynikły przez pandemię Koronawirusa.

 

 

The Rising of the Shield Hero to historia młodego mężczyzny imieniem Naofumi, który przenosi się do innego świata, gdzie otrzymuje miano jednego z czwórki legendarnych bohaterów. Niestety, zamiast broni dzierży on tylko tarczę, przez co zostaje uznany za najsłabszego z obiecanych bohaterów. Niespodziewanie jednak Naofumi stopniowo zyskuje coraz większa moc, przewyższając nawet swoich uzbrojonych po zęby towarzyszy.

Już w 2019 roku przedstawiciele Crunchyrolla ogłosili, że tytuł ten doczeka się nie tylko drugiego, ale również trzeciego sezonu. Na obecny moment data premiery trzeciego sezonu pozostaje nieznana, ale nie powinniśmy spodziewać się jego nadejście wcześniej niż jesienią 2022 roku, lub zimą 2023 roku.

Na sam koniec należy dodać, że pozycję reżysera drugiego sezonu obejmuje Masato Jinbo (Chaos;Child, Fate/kaleid liner Prisma Illya 2wei Herz!), który zastąpił w tej funkcji Takao Abo.