Już w połowie 2019 roku, czyli kilka miesięcy po premierze filmu anime Dragon Ball Super the Movie: Broly jeden ze scenarzystów zdradził, że prowadzone są wstępne prace nad nową produkcję ze świata Dragon Balla. Kolejne wieści związane z tym tematem pojawiły się w zeszłym roku, ale do tej pory nie dostaliśmy żadnych konkretów.

Tymczasem, przedstawiciele studia Toei Animation oficjalnie ogłosili, że już w 2022 roku do japońskich kin wejdzie nowy film anime Dragon Ball Super.

 

Za scenariusz i design postaci odpowiedzialny będzie Akira Toriyama, czyli oryginalny autor mangi Dragon Ball.

"Powstaje pierwszy film od czasu Dragon Ball Super: Broly! Podobnie, jak w przypadku poprzedniego projektu, również i tym razem odpowiadam za fabułę i dialogi. Nie mogę zdradzić zbyt wiele, ale bądźcie przygotowani na coś niesamowitego. Może pojawić się pewna niespodziewana postać. Badamy niezbadane grunty pod względem strony wizualnej, żeby po raz kolejny zachwycić widownię. Wyczekujcie nowego filmu!" - skomentował Toriyama.

Nie wiadomo, czy nadciągający film anime będzie stanowił ekranizację dalszych rozdziałów mangi Dragon Ball Super (po zakończeniu serii odcinkowej), czy przedstawi kompletnie oryginalną historię. Mając jednak na uwadze, że za scenariusz odpowiada Toriyama, a nie Toyotarou (autor Dragon Ball Super), możemy spodziewać się kompletnie nowej fabuły.

Manga Dragon Ball Super nadal się ukazuje. Po turnieju, który zakończył serię anime pojawił się krótki wątek z bardzo potężnym wrogiem (Moro). To historia idealnie nadająca się na film pełnometrażowy.

Gdy tylko pojawią się nowe szczegóły związane z tym projektem, od razu je wam przekażemy.