Uniwersum Terminatora już wkrótce powiększy się o kolejną produkcję. Przedstawiciele Netfliksa ogłosili, że już wkrótce na platformę streamingową trafi seria anime skupiająca się wokół legendarnego robota z przyszłości.

Co ciekawe, za powstanie tego projektu odpowiedzialny będzie Mattson Tomlin (Project Power, The Batman), który objął stanowiska showrunnera i producenta wykonawczego. Animację stworzy zespół z japońskiego studia Production I.G.

 

Netflix lubi nadużywać określenia "anime", nazywając tak zachodnie produkcje w stylu animowanej Castlevanii. Tym razem jednak otrzymamy pełnoprawną japońską animację, o czym świadczy wybór studia. Chociaż nie udostępniono jeszcze żadnego kadru, możemy śmiało założyć, że nie będzie to także tytuł wykonany w stylu CGI, który charakteryzuje inne japońskie studio - Polygon Pictures.

Szef studia Production I.G, Mitsuhisa Ishikawa, postanowił skonsultować kwestię serii anime Terminator z reżyserem legendarnego Ghost in the Shell. Mamoru Oshii miał odpowiedzieć: "Ishikawa, czyś ty zwariował?".

"Wtedy zrozumiałem, że powinniśmy to zrobić. Jako ogromny fan tego uniwersum postaram się, żeby mój zespół ze studia Production I.G dał z siebie wszystko. Mam nadzieję, że innym fanom nasza produkcja się spodoba" - podsumował Ishikawa.

Warto dodać, że w czerwcu 2009 roku T-800 pojawił się gościnnie w serii anime Doraemon.

 

Seria anime Terminator nie posiada jeszcze daty premiery na Netfliksie.