Dokładnie dzisiaj odbył się event Netflix Anime Festival 2020, zorganizowany przez właścicieli popularnej na całym świecie platformy streamingowej. Przedstawiciele Netfliksa podzielili się kilkoma ciekawymi informacjami związanymi z nadciągającymi produkcjami anime.

Poszczególne newsy udostępniliśmy na naszym facebookowym fanpage'u, ale część z nich mogła umknąć waszej uwadze, więc zebraliśmy wszystkie udostępnione nowości w jedną listę.

Godzilla: Singular Point

Nadciągająca seria anime otrzymała zwiastun i plakat.

Za projekt postaci odpowiada Kazue Katō, autorka mangi Ao no Exorcist. Natomiast Eiji Yamamori (Główny animator Princess Mononoke, Spirited Away, The Wind Rises) zajmie się designem gigantycznych stworów (kaiju). Scenariusz przygotował japoński pisarz sci-fi, Toh Enjoe (The Empire of Corpses). Muzyka będzie dziełem Kana Sawady (filmy Doraemon, Yowamushi Pedal).

dfbdfb

 

Data premiery w japońskiej telewizji to kwiecień 2021 roku. W nieco późniejszym terminie (ale nadal w 2021 roku) produkcja ta trafi także na Netflix.

 

Spriggan

Nowa wersja anime sprzed lat otrzymała pierwszy teaser. Premiera na Netfliksie odbędzie się w 2021 roku.

 

Eden

Seria anime Eden otrzymała zwiastun od Netfliksa. Reżyseruje Yasuhiro Irie („Fullmetal Alchemist: Brotherhood”), a za projekt koncepcji odpowiada Toshihiro Kawamoto („Cowboy Bebop”). Premiera odbędzie się w maju 2021 roku.

Opis: Odległa przyszłość. Na świecie nie ma już ludzi, a w mechanicznej metropolii o nazwie „Eden 3” żyją wyłącznie roboty. Przynajmniej tak im się wydawało... Pewnego dnia dwa roboty odkrywają w mieście ludzką dziewczynkę. Decyzja, którą podejmą, odmieni losy świata...

 

High-Rise Invasion

Tenkuu Shinpan to kolejna seria anime, która zmierza prosto na Netflix. Data premiery to luty 2021 roku.

Opis: 16-letnia Yuri Honjou była świadkiem śmierci mężczyzny, którego zmasakrował zamaskowany zabójca. Nieoczekiwanie dziewczyna budzi się w budynku, w którym każde wyjście jest szczelnie zamknięte. Udaje jej się dotrzeć tylko na dach. Yuri orientuje się, że poza nią w tym samym budynku znajduje się jej brat.

 

The Way of the Househusband

Netflix udostępnił także plakat serii anime Gokushufudou (The Way of the Househusband), za którą odpowiada studio J.C.Staff. Data premiery to 2021 roku.

Opis: Tatsu to jeden z najgroźniejszych członków Yakuzy. Mężczyzna postanawia zmienić swoje życie i zostaje wzorowym mężem. Jego dawne umiejętności z pewnością przydadzą się podczas bitwy marketowej o promocje.

dfvdfv

 

Vampire in the Garden

Pojawiły się dwa nowe zdjęcia pochodzące z nadciągającej serii anime Netfliksa, Vampire in the Garden. Premiera odbędzie się w 2021 roku, a za cały projekt odpowiada studio Wit.

fgnf

 

Pacific Rim: The Black

To pierwsze spojrzenie na nową produkcję anime od studia Polygon Pictures. Pacific Rim: The Black trafi na Netflix w 2021 roku.

sdv

 

Resident Evil: Infinite Darkness

Udostępniono także dwa nowe zdjęcia z nadciągającej serii anime, bazującej na popularnej serii gier Resident Evil. Premiera na Netflksie to 2021 rok.

sdvsdv

 

B: The Beginning Succession

Pojawiło się także coś dla fanów serii B: The Beginning. Do sieci trafiły dwa nowe zdjęcia z nadciągającego drugiego sezonu. Premiera na Netfliksie jest datowana na 2021 rok.

dsvdsdv

 

Thus Spoke Kishibe Rohan

Już w przyszłym roku na Netflix trafi 4-odcinkowy spin-off JoJo's Bizarre Adventure - Thus Spoke Kishibe Rohan. Produkcję tę będzie można także obejrzeć na polskiej wersji platformy.

sdvsdv

 

Na którą z wymienionych produkcji czekacie najbardziej?