Wraz z nadejściem jesieni wieczory stają się coraz dłuższe, a dni zimniejsze. To idealny czas, aby zasiąść przed monitorem i obejrzeć kilka z nadciągających nowych serii anime.

Tegoroczny październik przyniesie nam prawdziwe perełki. W kolejnych sezonach powrócą popularne tytuły, a do tego kontynuacji doczeka się Bleach. Tak, ten Bleach. Specjalnie dla was wybraliśmy 11 najciekawszych nowych anime, wobec których nie możecie przejść obojętnie.

 

Spy x Family 2. Część

Data premiery: 1 października

To kontynuacja wydanej niedawno wysoko ocenianej serii anime. Anya powraca, aby skraść serca widzów z całego świata. Studia WIT i Cloverworks przygotowały adaptację dalszych rozdziałów popularnej mangi. Przygotujcie się na kolejną dawkę akcji i przede wszystkim komedii.

Chainsaw Man

Data premiery: 11 października

Nadciąga jedna z najbardziej wyczekiwanych serii anime tego roku. Twórca mangi Fire Punch rozpoczął swoje kolejne dzieło w 2018 roku, a czytelnicy od dawna wyglądali animowanej wersji tego niezwykłego tytułu. Przygotujcie się na naprawdę ekscytujące i do tego krwawe widowisko.

Denji chciałby wieść normalne życie, ale pewnego dnia zostaje zabity przez złego demona. To jednak nie koniec jego historii. Denji łączy sie z zaprzyjaźnionym demonem-piłą i staje się człowiekiem-piłą, po czym dołącza do organizacji walczącej ze złymi demonami.

Boku no Hero Academia 6

Data premiery: 1 października

Powrót młodych bohaterów został nieco przyćmiony przez inne wielkie premiery tej jesieni. Jednak to właśnie teraz dostaniemy kolejną porcję odcinków tej popularnej serii.

Historia przygotowana przez Kouheia Horikoshiego powoli zbliża się do finału, ale nadciągający szósty sezon stanowczo nie przedstawi zakończenia przygód Deku i spółki. Spodziewajcie się w przyszłości przynajmniej siódmej serii.

Mob Psycho 100 III

Data premiery: 5 października

Kolejna wielka bomba tego października to trzeci sezon przygód Shigeo Kageyamy. Studio Bones przymierza się do widowiskowego finału tej opowieści, do której podstawę stanowi manga od autora One Punch Mana.

Ten sezon będzie jeszcze bardziej niesamowity niż dwa poprzednie, a przede wszystkim przedstawi zakończenie przygód Moba.

Bleach: Thousand-Year Blood War

Data premiery: 10 października

Tym razem nie jest to żart z okazji Prima Aprilis. Seria anime Bleach naprawdę powraca. Nadciągające odcinki przedstawią ostatni wątek fabularny pochodzący z mangi autorstwa Tite Kubo.

Po wielu latach od zakończenia pierwszej serii widzowie będą mogli ujrzeć „1000-letnią Krwawą Wojnę”, czyli starcie między Shinigami, a armią Quincy. Mimo iż mangaka obiecał, że studio Pierrot rozwinie ucięte przez niego niektóre wątki to na widzów czeka zaledwie około 50 epizodów. Szykujcie się zatem na jazdę bez trzymanki, bo w tak niewielkiej porcji zostanie ściśnięte ponad 200 rozdziałów.

Welcome to Demon School! Iruma-kun 3

Data premiery: 8 października

To trzeci sezon przygód Suzukiego Irumy. Młodzieniec uczęszcza do akademii dla demonów, gdzie stara się ukryć fakt, że jest tylko człowiekiem. Z czasem okazuje sie jednak, że tak naprawdę Iruma nie jest „tylko człowiekiem”.

Dwa poprzednie sezony tego tytułu cieszyły się ogromną popularnością i pozytywnymi recenzjami. Fani czekają na nadejście nowych odcinków od września zeszłego roku, kiedy zakończyła się druga seria.

To Your Eternity 2

Data premiery: 23 października

To powrót kolejnej wysoko ocenianej zeszłorocznej produkcji. Opowieść o nieśmiertelnym bycie, który zstępuje na Ziemię, aby żyć pośród śmiertelników, zaskarbiła serca widzów z całego świata.

Pierwszy sezon tego tytułu był emitowany od kwietnia do sierpnia 2021 roku.

Blue Lock

Data premiery: 8 października

To pozycja, która zapełni pustkę w sercach fanów serii sportowych.

Przedstawiciele Japońskiego Stowarzyszenia Piłki Nożnej zatrudniają ekscentrycznego trenera Jinpachiego Ego, który ma poprowadzić reprezentację Japonii do mistrzostwa świata. Jinpachi otwiera specjalny instytut, Blue Lock. To tutaj szkolą się setki młodych piłkarzy, z których tylko wybrańcy dołączą do reprezentacji Japonii. Protagonistą tego tytułu jest napastnik Yoichi Isagi, który nie był w stanie dostać się ze szkolną drużyną do krajowego turnieju, ale zamierza pokazać na co go stać w instytucie Blue Lock.

Urusei Yatsura

Data premiery: 13 października

Urusei Yatsura to manga, która ukazywała się w latach 1978 – 1987. Można więc uznać tę pozycję za prawdziwy klasyk. Co ciekawe, już w latach 1981 – 1986 pojawiła się licząca aż 195 odcinków animowana adaptacja. Studio David Production zdecydowało się odświeżyć ten tytuł.

Ataru Moroboshi to zwykły nastolatek, który zostaje wybrany jako reprezentant Ziemi w obliczu inwazji obcych o nazwie Oni. Ataru wplątuje się w przedziwną „grę”, w której udział bierze także córka przywódcy obcych, Lum. Sytuacja staje się jeszcze bardziej komiczna, kiedy Lum staje się zazdrosna o dziewczynę Ataru.

Golden Kamuy 4

Data premiery: 3 października

Już tej jesieni po cichu skrada się także czwarty sezon wysoko ocenianej serii anime Golden Kamuy. To kontynuacja nieustraszonego Saichi Sugimoto, weterana wojny rosyjsko-japońskiej. Stanowiąca podstawę do tej historii manga, autorstwa Satoru Nody, wygrała główną nagrodę Manga Taisho Award.

Yowamushi Pedal Limit Break

Data premiery: 8 października

To piąty sezon zmagań Sakamichiego Onody i jego zespołu kolarskiego. Jakie tym razem przygody czekają na grupę nastolatków, którym nie straszne nawet najbardziej strome podjazdy?

Poprzednie sezony tego tytułu cieszyły się bardzo pozytywnymi recenzjami. To tytuł stanowczo skierowany do fanów tytułów sportowych.


Mamy nadzieję, że znaleźliście przynajmniej kilka interesujących was serii anime. Koniecznie podzielcie się z nami tytułami, które zamierzacie obejrzeć tej jesieni.