Witajcie!

Dzisiaj skupimy się na jednym z najpopularniejszych gatunków anime, który dedykowany jest dziewczętom, mowa oczywiście o shōjo.  Choć osobiście wolę shounen (którym zajmiemy się za tydzień)  to również w shōjo znalazłam kilka ciekawych pozycji, które mogą spodobać się również chłopakom (sprawdzone info :D)

~Varmy

 

 

Shoujo, czy też bardziej Shōjo to tak jak wspomniałam na wstępie, gatunek, którego głównymi odbiorcami są dziewczyny. Zazwyczaj młode i niejednokrotnie niedoświadczone przez życie niewiasty, marzą o księciu na białym koniu, romantycznej miłości trwającej całe życie, a często również o jakiś dramatycznych przeżyciach. Przecież warto dodać życiu nieco smaku i związać się ze złym księciem, aby to ten dobry nas uratował. Shōjo skupia się na emocjach i przeżyciach bohaterek. Znajdziemy tu sporo przystojnych chłopców i zazwyczaj ładną, nieco cukierkową kreskę.

Przed Wami kilka propozycji z gatunku Shōjo:

 

 

1. Lovely Complex- komedia, szkolne, romans

Wzrost od zawsze był pewnym problemem. Wielokrotnie słyszałam od koleżanek, że nie mogą mieć faceta, który nie będzie od nich wyższy, bo "jak ja założę szpilki". Tak, jakby było to największym zmartwieniem ludzkości.  W Lovely Complex mamy duet- niskiego chłopaka i wysoką dziewczynę. Kłócą się, wyzywają, jednak stają się dobrymi przyjaciółmi. Zakładają się, kto szybciej znajdzie partnera i na dobre zagłębiamy się w ich przygody. Lovely Complex to sympatyczna komedia romantyczna z ciekawymi bohaterami i lekkim humorem.

 

 

 

2.Kaichou wa Maid-sama!- komedia, szkolne, romans, tsundere

Bycie przewodniczącą szkoły, która nie cieszy się dobrą sławą, a od niedawna stała się koedukacyjna- to na pewno nie jest proste zadanie. Podjęła się go Misaki, która pała nienawiścią do chłopaków. Nie trudno jej się dziwić, gdyż uczniowie szkoły, nad którą sprawuje piecze, to niechlujne i pozbawione kultury elementy.  Niestety, aby pomóc matce i siostrze, w sekrecie pracuje w kawiarence z pokojówkami. Dowiaduje się o tym szkolny przystojniak- Usui, który wykorzystuje poznaną tajemnicę do własnych celów. Służąca Przewodnicząca to naprawdę świetna komedia w klimatach szkolnych. Na pewno spodoba się przedstawicielom obojga płci.

 

 

 

3.Tonari no Kaibutsu-kun- komedia, szkolne, romans

Bestia  z ławki obok, bo taki tytuł nosi na produkcja w naszym języku, opowiada o dziewczynie, która ma gdzieś przyjaciół i życie towarzyskie. Gdy pewnego dnia zanosi notatki jednemu z nielubianych uczniów, nie spodziewa się, że swoją postawą i brakiem strachu zdobywa jego serce. Cóż, Haru nie należy do elokwentnych ludzi. Wszystkie konflikty chce rozwiązywać siłowo, krzyczy, gryzie, a Shizuku stara się ową bestię ogarnąć. Tonari no Kaibutsu-kun jest śmieszną i lekką komedią, która ma szansę spodobać się każdemu widzowi.

 

 

 

4. Sukitte Ii na yo- szkolne, okruchy życia, romans

Historia o Kopciuszku i Księciu we współczesnym wydaniu. Mei uważa, że przyjaciele tylko ranią. Jest samotna i wycofana. Zmienia to Yamato, który za wszelką cenę chce sprawić, by dziewczyna zwróciła na niego uwagę. Sukitte Ii na yo jest opowieścią o uczeniu się jak zaufać ludziom i rodzeniu się pięknego uczucia. Fabuła skupia się również na kolegach i koleżankach głównych bohaterów, a widz nie ma problemu z nadążeniem za wydarzeniami. Pojawi się również element dramatyczny i motyw walki o serce. To naprawdę ciekawa propozycja zarówno dla dziewczyn, jak i chłopaków.

 

 

 

5. Sailor Moon- magiczne dziewczynki, szkolne, komedia

Tej pozycji nie mogło zabraknąć. W czasach, gdy chłopcy mieli Dragon Balla, dziewczyny miały Sailor Moon. O czternastoletniej Usagi Tsukino słyszał prawopodobnie każdy. Za sprawą czarnej kotki Luny stała się magiczną dziewczynką- tytułową Sailor Moon i otrzymuje zadanie, jakim jest ratowanie świata. Do naszej bohaterki dołączają kolejne dziewczyny, z których każda nosi imię planety. Do Sailor Moon dołączają Sailor Mercury, Venus, Jupiter i Mars. Cała drużyna ochrania świat i zapewnia widzom rozrywkę. Zawsze, gdy myślę o Shōjo,  jako pierwsza na myśl nasuwa mi się właśnie Usagi i Luna. Nie każdy wytrwałby dziś przy tym seansie, jednak do tej pory mgliste wspomnienia z dzieciństwa, budzą lekki uśmiech na ustach.

 

Inne propozycje, które mogą przypaść dziewczynom do gustu:

-Diabolik Lovers

 

-Kamisama Hajimemashita

 

-Ore Monogatari!!

 

A wy lubicie Shōjo?

 

Tekst autorstwa: Ewy "Varmy" Ciepiel

Tagi Anime